NOVÉ posuvné dvere TopLine s kovaním od nemeckej spoločnosti Hettich

Posuvné dvere TopLine s kovaním od nemeckej spoločnosti Hettich
spĺňajú estetické a funkčné kritéria a nároky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Čistota dizajnu a šatníkové skrine pre moderné interiéry

Toto technické riešenie umožňuje predvesené dvere vstavanej skrine ako aj voľne stojacej skrine montovať bez viditeľného hliníkového rámu a koľajníc, čo dodáva skrini čistotu dekoru bez výrazných a rušivých kovových  prvkov. Skriňa tak pôsobí esteticky a ucelene a ponúka tak neopakovateľný pocit harmónie čistého a minimalistického interiéru. Flexibilita a technické riešenie TopLine systému umožňuje ľahké a nehlučné posúvanie aj širších dverí pohodlne a bez námahy. Tento systém je navrhnutý tak, aby eliminoval odpor pri posúvaní veľkých a ťažkých dverových krídel. Celý posuvný systém je skrytý za predvesenými dverami a nenarúša tak čistotu jednotného dizajnu.

Po otvorení skrine je z posuvného systému viditeľná len vrchná a spodná vodiaca koľaj. V koľajach je umiestnený dobehový a tlmiaci mechanizmus, ktorý bráni prudkému a rýchlemu zavretiu dverí. Pri systéme TopLine sa počíta aj so širokými a preto aj ťažkými posuvnými dverami. Pri ich zatváraní je potrebné dostatočne ich stlmiť a spomaliť, keďže pri dovieraní nadobudnú značnú dynamickú silu. Túto energiu  je vhodné pri zavretí utlmiť, inak môže dôjsť k úrazu, poškodeniu vodiacich koľají alebo bočníc skríň. Zabudovaný tlmiaci mechanizmus je tak predovšetkým bezpečnostným prvkom, zároveň zvyšuje komfort a pôžitok z používania skrine, keďže dvere dovrie plynulo, ticho a bezpečne.

TopLine

Pri systéme TopLine je potrebné skrine konštrukčne navrhovať s dnom aj so stropnou doskou. Na týchto platformách sú upevnené vodiace koľaje a nie je ich nutné kotviť do podlahy alebo do stropu. Takáto konštrukcia sa nazýva samonosná a je tiež vhodná pre sadrokartónové stropy. V hornej a v dolnej časti skrine nie sú dvere umiestnené priamo až k podlahe a stropu. V spodnej časti sú dvere odsadené minimálne 6 cm od podlahy a vo vrchnej časti sú dvere odsadené minimálne 7,5 cm od stropu. Dodržanie týchto vzdialeností je potrebné z konštrukčného hľadiska, zároveň tieto medzery opticky zakrývajú nerovnosti stropu a dvere sa tak dajú dobre vodorovne vyrovnať a vyvážiť.

TopLine systém sa dodáva pre dvoj aj viac dverové vstavané skrine. Tento systém je vhodný pre posuvné dvere s úchytom alebo bez neho. Je samonosný a vhodný pre sadrokartónové konštrukcie stropov a priečok, kde sa vstavané skrine ako aj skrine, ktoré sú umiestnené v priestore nemusia kotviť o steny. TopLine pomáha dotvoriť v interiéri celistvý a jednotný dizajn a to všetko aj s použitím špičkových mechanizmov a zachovaním plného komfortu a funkčnosti vstavaných skríň.

TopLine