Možnosti riešenia

Vstavaná skriňa sa hodí kamkoľvek. Ponúkame neobmedzené možnosti riešenia konkrétnych interiérov. Riešením pre špecifické priestory sú skrine s posuvnými dverami, alebo rohové či podkrovné skrine pre atypické priestory.

Úplne vstavané skrine

to znamená bez korpusu, využívajúce na svoje ohraničenie a uchytenie vnútorného vybavenia steny, podlahu a strop – toto riešenie je najbežnejším a najekonomickejším variantom, keďže výrazne šetrí použitý materiál. Najčastejšie využívané ako vstavané skrine do spálne, avšak vďaka svojej funkčnosti sa hodia do každého interiéru.

Úplne vstavané skrine

 

Čiastočne vstavané skrine

Takýto typ skrine je z jednej strany ukončený zvyčajne jednou bočnicou. Podľa požiadaviek zákazníka môže mať vstavaná skriňa aj niektoré iné časti korpusu, napríklad dno, alebo obe bočnice. Menej časté býva použitie chrbta alebo vrchnej dosky pod stropom. Takéto vstavané skrine sú častou voľbou, nakoľko si vieme presne určiť jej rozmer.

Čiastočne vstavané skrine

Samostatne stojace skrine

Viete, že vstavané skrine dokážu zároveň vkusne rozdeliť priestor? Riešením je samostatne stojaca vstavaná skriňa na mieru s posuvným systémom. Môže byť vyhotovená aj s kompletným korpusom, vtedy už prakticky nie je vstavaná len do konkrétneho priestoru (takáto skriňa je vhodná aj vtedy, ak sa chystáte do budúcna sťahovať).

Samostatne stojace skrine
Rohové skrine

Rohové skrine

Rohové vstavané skrine sú najlepším využitím rohových priestorov. Efektne a účelne sa nimi vyplnia nevyužité rohy miestností, pričom vnútro skríň má prekvapivo veľké úložné priestory. Rovnako sa hodí do obývanej miestnosti, ako aj na chodbu. Pokiaľ potrebujete zariadiť malé priestory a dispozícia izby vám to dovoľuje, voľba je jasná - rohová skriňa. Ušetríte kus miesta a budete príjemne prekvapení, aký priestranný šatník máte.

Vstavané skrine do podkrovia

Vstavané skrine do podkrovia

"šikmé skrine" či "atypické skrine" si našli svoje uplatnenie pri zariaďovaní podkrovných obytných plôch, nakoľko sa presne prispôsobia priestoru podľa požiadaviek klienta. Podkrovná skriňa dokáže ušetriť veľa miesta. Špeciálne pre podkrovia boli vyvinuté šikmé posuvné dvere, ktoré sa dajú prispôsobiť sklonu strechy, a tak umožňujú využiť priestor pod ňou. Vstavané skrine do spálne či detskej izby ponúkajú možnosti ako vkusne a prakticky zariadiť atypický priestor.  Ak sa rozhodujete aké mať skrine v podkroví, určite voľte vstavané.