Vstavané skrine - praktické riešenie úložného priestoru

Vstavané skrine na mieru sú ideálnym spôsobom, ako vyriešiť úložný priestor a zároveň zladiť interiér podľa individuálnych požiadaviek zákazníka. Šatníková skriňa má mnoho podôb, no tá s posuvnými dverami zároveň ponúka aj množstvo výhod.

Šatníkové skrine pre maximálny úložný priestor

Vstavané skrine patria v súčasnosti k obľúbenému riešeniu úložných priestorov. Využívajú sa predovšetkým v bytoch, kde účelne riešia problémy s nedostatkom miesta na uskladnenie rôznych vecí.

I keď v rodinných domoch býva priestoru zvyčajne dostatok, vstavané skrine nájdu svoje uplatnenie aj tam. Pri novostavbách sa s riešením úložných priestorov čoraz častejšie ráta už v projektoch.

 

Nábytok na mieru aj pre atypické priestory

Nábytok vyrobený na mieru býva často jediným riešením ako účelne zariadiť rôzne atypické priestory ako sú podkrovia, priestory pod schodmi, miestnosti so šikmými, či oblými stenami.

Atypické skrine účelne využijú každé miesto. Podkrovná, či rohová skriňa ukrýva naozaj veľký úložný priestor.

Klasická vstavaná skriňa sa skladá z nasledovných častí, 
ktoré spolu tvoria účelový, funkčný a estetický celok:  • vnútorné vybavenie vstavanej skrine - policový systém, vešanie, zásuvky
  • šatníkové dvere s posuvným systémom - tieto dve časti sú vzájomne úzko prepojené: posuvný systém tvoria vodiace koľaje, v ktorých sa pohybujú ložiskové mechaniky upevnené na rám dverí, ten je funkčne súčasťou posuvného systému. Dvere sa skladajú z výplne – plošného materiálu (prípadne z kombinácie viacerých materiálov), ktorý je osadený do spomínaného rámu.
  • voliteľnou súčasťou vstavanej skrine je korpus, prípadne len určitá jeho časť
  • rôzne doplnky do skrine zvyšujúce komfort používania

 

vnútorné vybavenie vstavanej skrine - policový systém, vešanie, zásuvky