Trendové, úsporné a elegantné LED osvetlenie vstavaných skríň

Vonkajšie a vnútorné osvetlenie vstavaných skríň a šatníkov Šatníky a skrine, formou svetelných pásov s LED diódami.

Vstavaná skriňa Šatníky a skrine s LED osvetlením

Praktické osvetlenie do skrine

Osvetlenie vstavaných skríň plní predovšetkým praktickú funkciu. Pokiaľ je zabezpečený prístup svetla do skrine, ľahšie sa v nej orientuje. Ak je v miestnosti iba jedno centrálne osvetlenie, človek hľadajúci niečo v skrini býva často v pozícii, kedy má zdroj svetla za chrbtom, sám si tieni a má teda horší prehľad o obsahu skrine.

Šatníkové skrine so svetelnou rampou

Ideálne je osvetliť vstavanú skriňu formou tzv. svetelnej rampy (pevne so skriňou spojená predsunutá časť s integrovaným osvetlením).

Doteraz sa ako zdroj svetla vo svetelných rampách používali najčastejšie bodové žiarivky (obvykle 1 žiarivka na každé 1 dvere/vnútorné oddelenie). 
Aktuálnym trendom v osvetlení interiérov ako aj nábytku sú LED technológie. Technologický pokrok v tejto oblasti napreduje a prináša stále nové možnosti ako využiť tento úsporný zdroj svetla. 

Hlavné výhody LED osvetlenia

  • veľmi nízka spotreba energie
  • dlhá životnosť 
  • bezúdržbová prevádzka
  • vysoká variabilita
  • rôzne možnosti použitia
  • voľba farby svetla (teplá / studená biela)
  • estetická funkcia

Na osvetlenie vstavaných skríň a šatníkov Šatníky a skrine LED technológiou požívame svetelné pásy so 120 svetelnými diódami na 1 meter. Pásy s diódami sú vložené do hliníkových líšt, ktoré sú vsunuté do vopred vyfrézovaných drážok. Ide o estetické riešenie, ktoré sa dá využiť nielen na vonkajšie osvetlenie skrine svetelnou rampou, ale tiež na osvetlenie vo vnútri skrine. Rovnakým spôsobom môžeme svetelné LED pásy umiestniť do políc, alebo do zvislých priečok - bočníc ako vidieť na priložených fotografiách (riešenia vystavené v štúdiu Šatníky a skrine v Prievidzi).