Čistota skla odráža moderný prístup k interiéru

Ploché sklo s nepriesvitným vzhľadom so špeciálnou povrchovou úpravou sa vyznačuje stabilitou farieb a širokou škálou odtieňov, ktoré nemenia svoj vzhľad. Kombinácia vstavané skrine so zrkadlom navyše opticky zväčšuje priestor. 

Skriňe so zrkadlom, alebo Lacobel?

V niektorých prípadoch je žiadúce, aby skriňa v interiéri nepôsobila príliš dominantne, mohlo by to pôsobiť rušivo. To možno dosiahnuť jednoduchým riešením dvier bez predelov a vhodne zvoleným materiálom - v tomto prípade na obrázku je v spálni použité lakované sklo vo farbe ladiacej s úpravou stien. Lacobel odráža obraz interiéru, odraz je však vďaka farbe, ktorá ho čiastočne pohlcuje oveľa jemnejší, ako odraz v zrkadle.

Vstavané skrine s použitím skiel sa veľmi ľahko udržujú, nakoľko sklo je odolné voči škvrnám, poškrabaniu, vlhkosti a je ekologicky nezávadné.
Sklá sa s obľubou používajú ako výplň dverí, či už celoplošne, alebo v kombinácii s iným materiálom, napríklad s drevodekorom. Číre, vzorované a pieskované sklo sa najčastejšie používa na posuvné prechodové dvere. Na dvere skríň sa využíva viac farebné sklo Lacobel (z jednej strany je nanesený kvalitný farebný lak, nepriehľadné), prípadne Lacomat (z jednej strany matované, čiastočne prepúšťa svetlo) alebo Matelac, ktorý je kombináciou uvedených (z jednej strany farebný lak, z druhej saténovo-matný povrch, nepriehľadné).

Alternatívou ku sklu je polymetylakrylátové sklo, pre ktoré sa zaužívalo aj pomenovanie plexisklo. Ponúkané plexisklo značky Quinn Cast Design je k dispozícii v žiarivých farbách so saténovou povrchovou štruktúrou na jednej alebo oboch stranách. Tento materiál je veľmi príjemný na dotyk, neostávajú na ňom odtlačky prstov, je odolný voči poškriabaniu. Vďaka špecifickým vnútorným vlastnostiam a povrchovej úprave dokonale rozptyľuje svetlo.

 

Vstavané skrine so zrkadlom

Zrkadlo sa bežne používa ako výplň dverí vstavaných skríň. Nahradí samostatné veľké zrkadlo, v ktorom zvykneme kontrolovať svoj zovňajšok. Tento materiál je obľúbený aj vďaka tomu, že opticky zväčšuje priestor. Okrem bežného strieborného ponúkame aj zrkadlo bronzové, s jemným hnedým odtieňom.

 

Vstavané skrine so zrkadlom sú zároveň bezpečné. Všetky nepriehľadné sklá a zrkadlá štandardne dodávame opatrené bezpečnostnou fóliou. Je nalepená z rubovej strany a v prípade rozbitia zabráni rozsypaniu črepov a poraneniu.

Kompletnú ponuku skiel nájdete v štúdiách Šatníky a skrine.
Farebné zobrazenie nemusí zodpovedať realite, závisí od nastavenia vášho monitora.

Matné sklá - Matelac